אנחנו חברה שמאפשרת אושר, שינוי תודעה ואנרגיות יוצרות מציאות. זהו שלא.

by yossikoren

אנחנו חברה שמאפשרת אושר, שינוי תודעה ואנרגיות יוצרות מציאות. זהו שלא.

by yossikoren

by yossikoren
זמן קריאה 2 דקות

בתשקיף של פלוטון, חברת אופני כושר מופיע המשפט הבא: “ברמה הבסיסית ביותר פלוטון מוכרת אושר.. האושר שחווים המנויים שלנו מאפשר לכל אחד ואחת להיות גרסה טובה יותר של עצמם…זה מוביל אותנו למשימתה של פלוטון: לשפר את עצמנו, לעורר השראה אחד בשני ולאחד את העולם באמצעות כושר”.

אובר ביקשה לשנות את העולם באמצעות תנועה, WE WORK “פועלים להרמת התודעה בעולם”, ופייבר חותרת לשנות את “הדרך שבו העולם עובד יחדיו”. מילים מפוצצות, בומבסטיות, מחייבות, מפמפמות מוטיבציה במנהלים ובעובדים. אין ספק. מרגש.

מי שפחות התרגש הם האנליסטים. אלה שמסתכלים על השורה התחתונה, שכל היום משננים את המשפט מתוך הסרט ג’רי מגוואייר SHOW ME THE MONEY. המסחר במניית פלוטון החל ב – $27 כשמחיר ההנפקה היה $29. כולם כבר יודעים שהנפקת WE WORK בוטלה. “הנפקות ליפט ואובר נחתכו ב – 40% ו – 34%. מניות, פייבר, דרופבוקס וספוטיפיי נפלו בשיעורים של 50%, 36% ו – 23% אחרי זינוק ביום המסחר הראשון.”

הציטוטים מהכתבה של ויקי אוסלנדר בכלכליסט. מצביעים על הפער בין המילים המפוצצות והמציאות היום יומית תוך אבחנה בין מגלומניה תפעולית לבולשיט מילולי. גוגל, אמזון ופייסבוק בתחילת דרכן, חשבו בגדול. בעיקר בהיבט התפעולי (החזון של גוגל, לארגן את הידע בעולם ולהפוך אותו לנגיש ומועיל). גם מיקרוסופט הייתה כזו. חזון קונקרטי נתמך ביצועים (החלום של ביל גייטס, “פיסי, בכל בית”). לא אושר, הגשמה עצמית, שינוי תודעה ואנרגיות חיוביות.
חלק מהעולם העסקי החל לחקות את החברות המצליחות האלה עם מה שמוגדר בכתבה:
“…הוסיפו לכך עודף זמן, כסף והערצה עיוורת, ותקבלו חלון הזדמנויות שאפשר ליועצים עסקיים וקואצ’רים להחדיר לסטראטאפים תרבות של ניתוח מותגים מבוססי מנהיגים עם ניסוח של שינוי ארגוני. התוצאה, ניסוח מטרות ארגוניות מוגזמות שמצריכות סלטה משולשת עם בורד קדמי כדי לארגן סביבן מודל עסקי וכלכלי…”

וידוי אישי.
גם אני בעוונותיי, נהגתי להציע לחברות לנסח את החזון שלהן במילים מפוצצות, מלאות השראה, יוצרות מציאות ועוד ועוד. עם השנים נוכחתי לדעת שבסופו של יום לשורה התחתונה יש משמעות גדולה מאוד, הרבה יותר מהמילים המפוצצות. בנוסף, מעטות ההנהלות שמסוגלות גם לנסח הצהרות בומבסטיות וגם לתמוך בהן בפעילות עסקית היום יומית, כך שישפיעו גם על השורה התחתונה.

המלצה שלי.
עזבו את ההצהרות הבומבסטיות על שינוי תודעה, הבאת אושר לעולם ושינוי מציאות. תתמקדו ביצירת חברה שמתפקדת היטב, תדע לייצר הכנסות ותצליח לאורך זמן. זהו.

אחרי החגים זה עכשיו… להזמנת הרצאה שתתמקד בגיבוש תוכנית עבודה שתקנה עקרונות, קווים מנחים וכלים לחיבור בין חזון לתוכנית עבודה פרקטית, מוזמנים לפנות בדף צור קשר.

חזון וטכנולוגיה

Top
שינוי גודל גופנים
ניגודיות