אמרנו לכם.

by yossikoren

אמרנו לכם.

by yossikoren

by yossikoren
זמן קריאה < 1 דקה

מחקר משנת 1989 אושש בימים אלה. המחקר של

in 1989 when consultant Sidney Yoshida produced his study called ‘The Iceberg of Ignorance’. https://corporate-rebels.com/iceberg-of-ignorance/ הוא מציין כי 100% מהבעיות ידועות לעובדים וככל שעולים במעלה ההיררכיה הארגונית כך אחוז ידיעת אחוז המודעות לבעיות הולך ויורד.

בתחקיר שפורסם בעיתון הארץ על התצפיתניות באוגדת הדרום פורסם שהן ראו את הכנות החמאס למתקפה, הן התריעו אבל איש לא שעה לאזהרות שלהן.

בהנחה שהתחקיר נכון, יכולות להיות לכך הרבה מאוד סיבות, אבל אחת מהן שחוזרת שוב ושוב בארגונים ובאה לידי ביטוי גם במה שיושידה מכנה קרחון התעלמות, הוא חוסר המוכנות של דרגים בכירים בארגון/בחברה/בצבא להיות קשובים למה שדרגי השטח יודעים/רואים/שומעים. בין אם מדובר בלקוחות ובין אם מדובר באויב.  התוצאה בארגונים, עלולה להיות אובדן שוק, פגיעה במוניטין החברה, הפסדים כספיים ועוד. במקרה של ה – 7 לאוקטובר התוצאה הייתה טבח.

איך ניתן להתמודד עם התופעה.
ליצור פורומים ארגוניים בהם כולם כולל כולל משתתפים.
יצירת מרחב בטוח שבו יש בטחון פסיכולוגי שכל אחד ואחת ולא משנה מה דרגתו/דרגתה יוכלו להציג תמונת מצב כפי שהוא/היא מבינים אותה
מנהלים/מפקדים בכירים יושבים במשמרת אחת לשבוע למספר שעות במוקדי שרות לקוחות, תצפיתניות ועוד כדי ללמוד סוגיות ובעיות ללא תיווך של דרגי ביניים
להוציא את האגו מהמשוואה.

אולי, אם הדברים האלה היו מיושמים הטבח של ה – 7 לאוקטובר היה נמנע.

Top