קולולולולו

by eplaceyossi

קולולולולו

by eplaceyossi

by eplaceyossi

קולולולול, בעברית צהלולים, אלה קולות הבאים להביע שמחה. נפוץ במיוחד בחתונות.
בתקופה האחרונה היו מספר מיזוגים בקרב משרדי עו"ד. הידיעות המשמחות שוחררו לתקשורת. יש אופטימיות באוויר.
כדי שקולות השמחה והצהלולים לא יהפכו לקולות שבר יש צורך, לפני ואחרי המיזוג, לתת את הדעת על 5 מפתחות המרכזיים להצלחות של מיזוגים במשרדי עו"ד:
1. תרבות ארגונית.
אם צוות של יחידה מתמזג לתוך משרד קיים, הצוות צריך להבין ולקבל על עצמו את התרבות הארגונית של המשרד הממזג. תעריפים, אופן רישום שעות, דרכי חיוב, קידום, תגמול ועוד. לפני המיזוג סוגיות אלה צריכות להיות נידונות מתוך כוונה לברר היכן נדרשות התאמות. במידה ושני משרדים מתמזגים יש צורך לגבש דפוסי עבודה ופעולה משותפים. מומלץ לעשות זאת לפני המיזוג ולא אחריו.

2. אסטרטגיה עסקית.
בעת המיזוג חייבת להיות אסטרטגיה עסקית ברורה. איך המיזוג מביא ערך מוסף ללקוחות, מה תהייה אסטרטגיית הצמיחה של המשרד, איך יראה המשרד 3 שנים מהמיזוג?, איזה ערך מוסף יוצר המיזוג מעבר לצמיחה האורגנית של המשרד? סוגיות אלה צריכות להיות נדונות ויש צורך לגבש תוכנית עבודה ברורה להשגת היעדים האסטרטגיים שהוגדרו.

3. סינרגיה עסקית.
אחד הפרמטרים המרכזיים להצלחת המיזוג הוא כאשר ניתן למנף את הערך ללקוחות. קיימים ועתידיים. שרותים חדשים ללקוחות קיימים ולקוחות חדשים שייהנו שרותים קיימים. כדי שתועלות אלה תתרחשנה יש צורך ביצירת סינרגיה עסקית, גיבוש מהלכים שיווקיים ובניית תוכנית עבודה שתאפשר מימוש הפוטנציאל העסקי.

4. גיבוש מערכת ניהולית ברורה.
מערכת ניהולית ברורה היכולה לקבל החלטות במהירות, תוך התייחסות לשיקולים מערכתיים לטובת המשרד חיונית מאין כמוה להצלחת המיזוג. בכל מיזוג, גם המוצלח ביותר עולות שאלות, מתעוררים קשיים, אנשים חוששים למעמדם, מקומם, להבטחות שניתנו להם. כדי להפחית רעשים ולהתמקד עסקית, יש צורך שתהיה אקזקוטיבה ניהולית שתשדר ניהולי איכותי, יושרה ויכולת להכיל רעשים.

5. שלי, שלך, שלנו.
אחד הפרמטרים לדעת האם המיזוג הצליח הוא להקשיב לשפה המדוברת במשרד. אם ממשיכים לדבר במונחים כגון: העובדים שלך, הלקוחות שלך, העובדים שלי הלקוחות שלי, רוב הסיכויים שהמיזוג טרם הצליח להבשיל או שספק אם יבשיל ותיווצר הסינרגיה הנדרשת כדי למנף את התועלת ללקוחות ולמשרד. אם מתחילים לדבר במונחים כגון הלקוחות שלנו, העובדים שלנו, סביר להניח שהנהלת המשרד והשותפים יכולים לרשום בסיפוק שהמיזוג הצליח. או בדרך להצליח.

בפגישה שהייתה לי עם גורם המכיר היטב את משרדי עו"ד הוא אמר לי שהפרמטר להצלחת המיזוג הוא כסף. הוא צודק. אבל כדי להגיע לשם צריך לתת את הדעת על 5 המפתחות להצלחה שציינתי. זה ה – WAZE שיאפשר לנווט בהצלחה לתוצאה הסופית. הצלחה עסקית.

חשוב להבין, הסוגיות שהעליתי בפוסט זה לא יבואו על פתרונן לבד. הן מחייבות: גיבוש תוכניות עבודה, מדידה, הערכה, ביצוע התאמות נדרשות ועוד.
במילים אחרות הן מחייבות ניהול ומנהיגות. לא על הדרך, כשיהיה זמן, כעיסוק צדדי במשרד, אלא כתפיסת עולם מרכזית המבינה כי ללא ניהול ומנהיגות הדרך להצלחת המיזוג והשאת ערך ללקוחות תהיה קשה הרבה יותר.
אם בכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top
שינוי גודל גופנים
ניגודיות