99.99% מהאנשים החכמים לא עובדים בשבילנו. או שכן.

by eplaceyossi

99.99% מהאנשים החכמים לא עובדים בשבילנו. או שכן.

by eplaceyossi

by eplaceyossi
זמן קריאה 2 דקות

לגו
כל מי שיש לו ילדים בוודאי שיחק ומשחק בלגו. חברה מצוינות שבלבנים שהיא מייצרת בונים דברים נפלאים.
היום ראיתי ביסדוקו, סרט שנקרא. lego brickumantary. בעברית  זה נקרא, לגו – להרכיב את החלום. אפשר לראות ביס דוקו או כאן. הסרט הוא דוגמא נפלאה לחברה שעשתה שינוי כפועל יוצא של חוסר ברירה.

בסוף שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים לגו נקלעה לקשיים. הסיבות? היא הפכה להיות, יהירה, יודעת הכל ולכן לא רלבנטית, כזו שאינה קשובה ללקוחות שלה ומייצרת מוצרים שאינם נתפסים כאטרקטיביים. איך אמר אחד המנהלים הבכירים בסרט?. הבנו ש – 99.99% מהאנשים החכמים לא עובדים עבורנו. הכל היה סודי, סגור ולא שקוף.

אז מה הם עשו?
תראו את הסרטון השני של הפרופסור למתמטיקה שמראה שאפשרויות הבנייה בלגו הן אין סופיות. ואין מצב שאנשי לגו יצליחו לחשוב על כל האפשרויות. איך מתמודדים? הם החליטו לגייס את אותם 99.99% מהאנשים החכמים שיעבדו עבורם?. איך? הם התחילו להקשיב ללקוחות. לראות מה הלקוחות רוצים ומעוניינים.

התוצאות, לא פחות ממדהימות.

 הלקוחות הפכו להיות הגורם המרכזי לרעיונות, חדשנות ובניית מוצרים שלגו לעולם לא הייתה חושבת עליהם לבד.
הוקם אתר lego idea שבו כל אחד ואחת יכולים להעלות רעיון למוצר, אם המוצר מגיע ל – 10,000 תומכים הוא מועבר לייצור ומי שהעלה את הרעיון זוכה לקבל עמלה של 1% מהמכירות.

הלקח?
חברות צריכות להפסיק לחשוב שהן יודעות הכל. להפסיק לפחד ולהסתגר. הן צריכות להיפתח, לראות את הלקוחות כשותפים המעלים רעיונות חדשות לבקרים.
לגו השכילה לבנות פלטפורמה לשינוי. לא תוכנית שינוי. אלא פלטפורמה המאפשרת לשינויים להתרחש כל הזמן, חדשות לבקרים.
התוצאה.
לגו הפסיקה להיות חברה שמייצרת רק צעצועים לילדים. היא הפכה להיות משהו הרבה יותר משמעותי, מאפשר ויצירתי. לא רק לילדים אלא גם למבוגרים.
מצרף כמה טעימות מהסרט.
שווה כל רגע.
תיהנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top
שינוי גודל גופנים
ניגודיות