איבדתי שליטה…

by eplaceyossi

איבדתי שליטה…

by eplaceyossi

by eplaceyossi
זמן קריאה 2 דקות

מכוניות אוטונומיות תהיינה כנראה העתיד. השמועות אומרות שעוד מספר שנים נוכל לרכוש מכונית כזו. יש לא מעט שאלות שעולות בסוגיית המכוניות האוטונומיות. בטיחות, קבלת החלטות ועוד. אחת הסוגיות המעניינות הוא אובדן השליטה. המכונית נוסעת לבד. הנהג שהיה בעמדת השליטה לא שולט בה. למעשה הוא יכול לשבת במושב האחורי. חוויה מעניינת, לכולנו, הנהגים שהתרגלנו לשבת ליד ההגה ולשלוט במכונית. העידן הזה, קרוב לוודאי, מגיע לקיצו. האמת? מפחיד. כנהגים התרגלנו לשלוט. עכשיו המכונית נוסעת לבד.

וזה מוביל אותי לעולם הניהול.
עולם הניהול מאופיין בשליטה. שליטה של המנהלים עובדים, בתקציבים, בקבלת ההחלטות. יותר נכון להגיד אופיין. בלשון עבר.
ים של מילים, סדנאות והרצאות עסקו בנושאי שליטה, אחריות, סמכות, האצלת סמכויות ועוד. לא מעט מנהלים התלוננו בפני לא פעם על כך שאין להם סמכות אבל יש להם אחריות.  . כמו שהמכונית האוטונומית היא מציאות חדשה, עבורנו כנהגים שהתרגלנו לשלוט, כך גם מציאות של VUCA, מערכת רבת משתנים וברבורים שחורים המפתיעים חדשות לבקרים מחייבים שינוי בפרדיגמה הניהולית הנוגעת ביכולת של המנהלים לשלוט.

לא מעט מנהלים אוהבים לשלוט. ואפילו ביד רמה. הם רוצים מעורבות, שיתייעצו אתם שתהייה להם מילה רצוי אחרונה בקבלת ההחלטות. העניין הוא שבמציאות העכשווי שליטה הופכת להיות יותר ויותר קשה, מורכבת, מסובכת על גבול הבלתי אפשרי. (ראו סרטון בסוף הפוסט).

מה נדרש ממנהלים מציאות החדשה שבה השליטה שלהם חלקית, אם בכלל.
גיוס עובדים עם ראש גדול, אוטונומיים, היכולים לקבל החלטות לבד, הכשרה, הדרכה וחניכה המקנה לעובדים יכולות בניית מענים במציאות משתנה ללא מעורבות מתמדת של המנהל,
הגדרה של:
MUST – מה חייב לעבור דרך המנהל
WANT – מה רצוי שיעבור דרך המנהל
NICE TO HAVE – מה לא חייב לעבור דרך המנהל.
מטבע הדברים בקריטריון הראשון צריך לכלול מעט מעט נושאים. לא יותר מ – 3-4.

בנוסף המנהל צריך לבנות צוות מגובש, מחויב, החשוף למידע, מבין את השיקולים העסקיים בפרספקטיבה ארגונית רחבה ולא רק בראיה צרה. המשמעות היא שכל יחסי השליטה של TOP DOWN הופכים להיות לא רלבנטיים. זו המשמעות האמתית של אובדן השליטה. שלא לדבר על האגו של המנהלים שעלול לספוג מכה קלה בכנף. אובדן השליטה הניהולי אינו תופעה חולפת, אלא תתפוס יותר ויותר תאוצה ככל שהעולם יהפוך להיות פחות יציב ומאופיין בתהפוכות, שינויים והפתעות לא צפויות.

כמו שהמכונית האוטונומית נוטלת לא מעט מיכולות השליטה של נהגים, כך גם המציאות העכשווית אינה מאפשרת את מה שאפשרה בעבר, שליטה של המנהלים.
אנשי משאבי אנוש, כמו המנהלים צריכים לבחון את המשמעויות וההשלכות תהליכים אלה ולהיערך בהקדם. המלצתי, לא ללמד מנהלים איך לשלוט בעולם הניהולי העכשווי, אלא איך מגיעים לתוצאות בלי שליטה. זה האתגר האמתי הניצב בפני הנהלות, מנהלים, אנשי משאבי אנוש ויועצים.

הסרט מתאר מה קורה כשיש משתנה אחד (אפשר לנבא) ומה קורה כשמוספים משתנה, אחד, נוסף (יכולת הניבוי של תזוזת המטוטלת הופכת לבלתי אפשרית). עכשיו דמיינו מערכת עם אין ספור משתנים. ותבינו מדוע שליטה וניהול כבר לא…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top
שינוי גודל גופנים
ניגודיות