המורשת של זה שבא והמורשת שמשאיר זה שהולך

by eplaceyossi

המורשת של זה שבא והמורשת שמשאיר זה שהולך

by eplaceyossi

by eplaceyossi
זמן קריאה < 1 דקה

ביום שלישי ייכנס הנשיא הנבחר ברק אובמה לתפקידו. כדי להבין קצת יותר את המורשת ממנה בא אובמה הנה סרט הוידאו של הנאום” יש לי חלום” משנת 1963, של מרטין לותר קינג. נאום של מנהיג שאינו פוחד להגיד לעמו את האמת על גזענות השוררת בחברה האמריקאית, אבל גם בעל חזון המצביע על כיוון ודרך שבאמצעותם ניתן לתקן את העוול. לא רק אומר איך לא אלא גם מסמן תקווה לעתיד טוב יותר.

במקביל מפרסם ברוס טמקין בבלוג שלו את טעויות של הנשיא בוש. נשיא שקבל את ארצות הברית כמעצמת על בשנת 2000  ומשאיר אותה בשנת 2008 במשבר כלכלי איום ונורא ומסובכת בשתי מלחמות שלא רואים להן סוף. הנשיא הנבחר אובמה יצטרך את כל האומץ, הנחישות והמנהיגות כדי להוציא את ארצות הברית מהמקומות  שג’ורג בוש תקע אותה.

ועוד דבר אחד. הנאום של מרטין לותר קינג נישא בשנת 1963. נדרשו 45 שנים עד שהחלום הפך למציאות. זה נותן אולי מושג על כמה זמן לוקח לתהליכים להבשיל, בטח כשמדובר ברמה לאומית.

ואולי זה אומר שגם לנו אסור לאבד תקווה. אולי יעברו עוד עשורים אבל בסוף, אני מקווה שנצליח לחיות כאן בשקט ובשלום. אם היו אומרים למרטין לותר קינג ב – 1963 שהנשיא ה – 44 של ארצות הברית יהיה אפרו – אמריקאי הוא היה מתגלגל מצחוק. זה קורה עוד יומיים. אולי כל מה שאנחנו צריכים (וגם הצד השני) זו מנהיגות שתתן גם תקווה ולא רק תצביע על עוולות.

אז אולי גם אצלנו זה אפשרי. מי יודע. לו יהי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top
שינוי גודל גופנים
ניגודיות