52:26

by eplaceyossi

52:26

by eplaceyossi

by eplaceyossi
זמן קריאה 3 דקות

היום התקיים מרוץ רעננה. אנשי מקצוע מגדירים אותו כאחד ממרוצי הערים הקשים שיש, בעיקר בגלל ריבוי העליות שבו. התוצאה שהשגתי במירוץ היא 52 דקות ו- 26 שניות. הגעתי במקום 37 מתוך 81 בקטיגוריית הגיל שלי, שיפרתי את התוצאה הקודמת, משנה שעברה, ביותר מ – 5 דקות. שזה המון. אני גאה בהישג הזה מאוד. בטח כשלפני 8 שנים שקלתי 40 ק”ג יותר. איך עשיתי את זה? פשוט מאוד: הגדרת יעדים ברורה, אימונים אינטנסיביים, הסתייעות באנשי מקצוע מצוינים והבנה שצריך להתייחס למכלול של פרטים. אבל כיוון שהבלוג עוסק בארגונים, ניהול ומנהיגות הנה כמה מסקנות אישיות שניתן להפוך לתובנות ארגוניות.

קליוסטרו הקוסם V צ’רצ’יל.
מי שמצוי בעולם הדיאטות יודע שיש הרבה מאוד קוסמים שמבטיחים שינוי ברגע. התה המרזה, גלולת הפלא שתהפוך אותך לבר רפאלי, דיאטת הכרוב, דיאטת האשכוליות ועוד שאר פירות ירקות ושטויות. בעולם הייעוץ יש לא מעט אנשים שמבטיחים שינוי ברגע, מנהיגות בשניה, עבודת צוות מנצח/מוביל ביום סדנא, 12 מפגשי קואוצינג ואתה ג’ק וולש. התוצאות: מחקרים מראים שקרוב ל – 90% מהאנשים שעושים דיאטה חוזרים למשקלם הקודם ואף מעלים עוד. בעולם הארגוני מחקרים מצביעים על הצלחה חלקית מאוד בתהליכי שינוי והטמעה את תוכניות אסטרטגיות. הסיבה, כמו בדיאטות אין קסם. יש רק הרבה דם יזם ודמעות. בעיקר הרבה יזע. יש צורך להתמיד ולא לוותר לעצמך גם כשקשה. גם כשיש פיתויים מסביב וגם כשאתה “נופל” בדיאטה או מפספס אימון או כשקשה ולא בא לך, תתארגן ותלך להתאמן. התוצאה שווה את זה.

הגדרת מטרות ברורה
צריך להגדיר מטרות ברורות, ברות השגה  ולדבוק בהן. אני הגדרתי לעצמי מטרה לקראת מרוץ רעננה הנוכחי. עמדתי בה ולשמחתי אפילו הפתעתי את עצמי. התוצאה שקבעתי יותר טובה מהמטרה שהצבתי לעצמי. אבל המטרה שהצבתי הייתה ריאלית וברת השגה. לא קבעתי לעצמי רף של 40 דקות כיוון שאז הייתי צריך להוולד אתיופי או קנייתי. במהלך הריצה קבעתי לעצמי אבני דרך בכל ק”מ או שניים כדי לבדוק היכן אני עומד ביחס לתוצאה אותה אני רוצה להשיג, האם אני עומד ביעד או צריך להגביר מהירות. כך גם בעולם הארגוני יש צורך בקביעת מטרות ריאליות. הכרתי מנכ”ל שקבע יעד של הכפלת המחזור של החברה בתוך 3 שנים. הוא לא בחן את יכולת החברה לעמוד ביעדים שהציב, את התשתיות הארגוניות ואת יכולות המנהלים שלה. בסוף…הוא לא השיג את היעד והלך הביתה. כשמנכ”ל או כל מנהל אחר מציב יעדים הוא צריך לבחון האם לארגון יש את היכולות לעמוד בהם. בדיוק כמו שרץ מציב לעצמו יעדים לריצה, האם זה ריאלי האם הוא יכול להשיג את היעד שקבע. וכמובן אבני דרך שמטרתן לבחון האם התהליך מתקדם בקצב הרצוי.

הסתייעות באנשי מקצוע מצוינים
בעבר הכנתי את עצמי לבד למירוץ. התוצאות שעשיתי היו בסדר. באיזור 57-58 דקות. הפעם החלטתי להסתייע באנשי מקצוע. ערן כהן, המאמן האישי שלי, בהולמס פלייס רעננה ודנה אדלר פורטל עזרו לי להתכונן ולהתארגן למרוץ. בנו לי תוכנית עבודה מסודרת, שמרתי על תזונה מתאימה ואימונים נכונים, עצותיהם החכמות והנבונות עזרו לי מאוד. בלעדיהם לא הייתי מצליח להגיע להישג שהגעתי אליו. כך גם בארגונים שרוצים להוביל תהליך שינוי. הסתייעות באנשי מקצוע מצוינים המכירים תהליכי שינוי ויודעים להוביל את הארגון בבטחה הם נכס מהמעלה הראשונה. הרצון לעשות דברים לבד אולי חוסך כסף לארגון אבל לא בהכרח מביא עמו את התוצאות המצופות.  

עבודה מערכתית
כל מי שמצוי בעולם הדיאטות יודע שכדי לרזות אין זה מספיק לאכול נכון. יש צורך בעבודה אירובית (ריצות) ובעבודה עם משקולות (אנאירובית) ותזונה נכונה . רק עבודה מערכתית משולבת יכולה להוביל לתוצאות טובות ואיכותיות. בדיוק כמו בתהליכי שינוי בעולם הארגוני. התמקדות בגורם אחד או התייחסות רק לפן אחד בארגון לא תאפשר לשינוי להצליח. עבודה עם דרג מנהלי הביניים, בלי לעבוד עם ההנהלה, הטמעת מערכת ERP בלי לשנות תהליכי עבודה, להטמיע חזון בלי לבצע עבודה ניהולית אמיתית ומתאימה מובילים לכישלון. אני משוכנע שההישג שלי הוא תוצאה על עבודה משולבת של אירובי, אנאירובי ותזונה.
סביר להניח שיש עוד סיבות להצלחה שלי. בחרתי להתמקד בכמה מהן. אין לי ספק שאם מנהלים וארגונים יבחרו לאמץ את הדרך הנכונה התוצאות לא תאחרנה לבוא. גם אם הן לוקחות זמן.

הפוסט הזה מוקדש עם המון הערכה, תודה ואהבה לערן כהן ודנה אדלר פורטל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חוצה את קו הסיום במרוץ (עם הבנדנה הכחולה על הראש)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ערן ואני בסיום המירוץ

 

 

 

 

 

 

 

 

דנה אדלר פורטל – פזיולוגית מאמץ מי שהכינה לי את תוכנית האימונים לקראת המרוץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top
שינוי גודל גופנים
ניגודיות