מחפש.ת סדנא אנכרוניסטית.

by yossikoren

מחפש.ת סדנא אנכרוניסטית.

by yossikoren

by yossikoren
זמן קריאה 2 דקות

לאחרונה נתקלתי, בפורומים שונים, בבקשות לסדנאות בנושא ניהול זמן. להבנתי, בקשה מוזרה, אנכרוניסטית ומאוד לא רלוונטית.

מספר התייחסויות שלי לנושא.
1. לא ניתן לנהל זמן. נקודה. אי אפשר להגיד לשעון לעצור, להתקדם או לשלוט, להאט או לזרז אותו. בלתי אפשרי. עוד לא נולד מי שיכול לעצור או לנהל את הזמן. מה שכן ניתן לעשות זה ללמוד איך להתנהל נכון במסגרת זמן נתונה.

2. בעבר, באייטיז והניינטיז, סדנאות בנושא עסקו בעיקר ביכולת לקבוע גבולות, להתמקד, לא לאפשר הפרעות, להאציל סמכויות ועוד. הטכנולוגיה ביטלה לחלוטין חלק גדול מפתרונות אלה. הם הפכו ללא רלבנטיים. עולם העבודה המודרני פועל ללא גבולות, בדרך לעבודה, מהעבודה, בשעות הלילה מהבית. 24/7. אם לא משיגים מנהל בדרך א’ מגיעים אליו בדרך ב’. אתה יכול לברוח, אבל אתה לא יכול להסתתר. כך נראה הנורמלי החדש בניהול.

3. עולם העבודה המודרני מאופיין בתזזיתיות ודינמיות רבה, היכולת של מנהלים להתנתק כדי לעבוד אינה רלבנטית יותר. מנהל צריך להיות כל הזמן עם יד על הדופק, ער לשינויים המתרחשים חדשות לבקרים. אין זה אומר שלא ניתן, מידי פעם לסגור את הדלת שלא יפריעו ועדיין…

אז, אם לא סדנא לניהול זמן, מה כן?

להבין שהסוגיה אינה ניהול זמן אלא ניהול. השגת התפוקות והתוצאות נדרשות בזמן נתון.

1. יש צורך למפות את הסיבות והגורמים לאי השגתן. לא פעם, אין לזה קשר להתנהלות האישית של המנהל, אלא לתהליכים ארגוניים לקויים, להנחיות סותרות, לאי בהירות ארגונית ועוד. סדנא לניהול בזמן לא תתן מענה אפקטיבי לסוגיות אלה.

2. היכולות הניהוליות של המנהל. כדי לנהל יש צורך לשלוט במגוון רחב של מיומנויות. אבחנה בין עיקר וטפל (שאלה אחרת היא מי מגדיר מה עיקר ומה טפל), שליטה בנתונים, הובלת צוות, יכולת לתת מענה לסוגיות של “פוליטיקה ארגונית” ואין ספור סוגיות נוספות. ככל שהדרג גבוה יותר כך המורכבות עולה. מנהל צריך להחליט במה הוא מטפל, אבל גם במה הוא לא מטפל ומי אחראי לעסוק במה שהוא בוחר לא להתמקד בו. יש כאן השקה להאצלת סמכויות, יכולת לסמוך על אחרים, הרצון של המנהל להיתפס כל יכול, הרצון להיות אהוד ואהוב ע”י הצוות, המוכנות להתחלק בתהילה, חניכה, יכולת להכיל טעויות וסביר להניח שעוד מגוון רחב של סוגיות, שיש לתת עליהן את הדעת.

כל מה שציינתי אין לו שום קשר לסדנת ניהול זמן. יש לו קשר הדוק לשלוש שאלות עיקריות:

1. מה, עבורי, משמעות המילה לנהל?.
2. מה מצפים הארגון, הממונים העמיתים, הלקוחות והעובדים מהמנהל?.
3. איך המנהל פועל לאור שתי השאלות הראשונות?.

מטבע הדברים אלה השאלות שצריכות לקבל תשובות בסדנאות ניהול ומנהיגות המשלבות ייעוץ אישי. סדנאות לניהול זמן אינן המענה המתאים. לא בשם ולא במהות.

שתהיה לכולנו שנה מצוינת. מקצועית ואישית.

Top
שינוי גודל גופנים
ניגודיות